Lieliskākā ēnu diena manā mūžā!!!

Mani sauc Paula Niedinga, šobrīd mācos Rīgas valsts 3.ģimnāzijas 11.A klasē fizikas un IT modulī. Alkstu pēc jaunām zināšanām – apmeklēju LU Izcilības skolu, “Prakses Kalvi” ES mājā, Jauno Fiziķu skolu, “Beta” seminārus kā arī Jauno Mediķu skolu. Esmu direktore SMU “LightLine”, ar ko piedalāmies JA Latvija rīkotajā konkursā “Start Strong 3+3”. Esmu valdes locekle Latvijas Attīstībai jauniešu nodaļā. Uzskatu, ka piedalīšanās dažādos konkursos un olimpiādēs ir izaicinājums un iespēja ļaut sev attīstīties, kā arī paplašināt savu zināšanu un redzesloku. Brīvajā laikā aizraujos ar mākslu – gleznoju, kā arī spēlēju ģitāru un klavieres, dziedu, rakstu dzeju, fotogrāfēju, veidoju dažādus projektus un video. Nākotnē plānoju studēt medicīnas inženieriju vai astrofiziku. Mans dzīves mērķis un apņemšanās ir iedvesmot, palīdzēt un pēc iespējas vairāk dot citiem, tajā pašā laikā esot labākā un veselīgākā sevis iespējamā versija, ne tikai fiziskajā, bet arī garīgajā ķermenī. 

 

Došanās uz CERN

Šogad, ēnu dienā, pateicoties Rīgas Tehniskajai universitātei, man un vēl četriem skolēniem no dažādiem Latvijas reģioniem, tika dota iespēja konkursa kārtībā doties uz Šveici, Žēnēvu, iepazīt ar ko ikdienā nodarbojas Eiropas Kodolpētniecības centra (“CERN”) pētnieki – Artūrs Ivanovs un Toms Torims. Šo piedzīvojumu sākām jau 12.februārī, kad devāmies ekskursijā pa RTU Dizaina fabriku, izgavojām paši savus atslēgu piekariņus un RTU laboratoriju mājā aplūkojām helikopteri no padomju laikiem. Pēc šīm rīta aktivitātēm, devāmies uz lidostu.

Ženēvā mūs sagaidīja busiņš, kas mūs nogādāja līdz viesnīcai, kas atradās CERN teritorijā. Ar Artūru Ivanovu ieturējām vakariņas restorānā un mūs jau gaidīja pirmais izaicinājums – pēc garās dienas līdz vieniem naktī programmējām dažādus fizikas uzdevumus, saistītus ar Lielo hadronu paātrinātāju.

Otrā diena bija patiesi piedzīvojumu pilna – uztaisījām caurlaides, brokastīs iepazināmies ar inženieri Tomu Torimu,  tad devāmies un lekciju ar Christoph Schaefer, kurš mums paskaidroja, kas īsti notiek CERN. Apskatījām Sinhrociklotronu, tad šķersojām robežu, lai nokļūtu Francijā , kur nolaidāmies dziļi zem zemes, lai aplūkotu CMS detektoru. Vēlāk bijām kontroles centrā un tad sadalījāmies grupiņās – pārsvarā visu laiku bijām kopā ar abiem zinātniekiem, bet šeit katrs izzinājām sava “ēnojamā” ikdienas darbus. Es ēnoju Artūru Ivanovu, aplūkojām viņa darbavietu, uzzinājām par dažādu robotu izstrādi un sensoru pielietošanu. Vakariņās devāmies uz Ženēvu. 

Nākamajā rītā mūsu galamērķis bija Apvienotsā Nāciju Organizācijas un Pasaules Tirzniecības Organizācijas ēkas, kur mūsu ekskursiju vadīja vēstnieks Mārtiņš Kreitus. Aplūkojām dažādas zāles un telpas, dažādu valstu dāvinājumus, kā gleznas, sienas gleznojumus, un pat Latvijas dāvināto istabu ar dzintara rakstiem durvīs. Pasaules tirzniecības organizācijā ar izstādi tika atzīmēti divdesmit gadi kopš Latvijas iestāšanās tajā. Vakarpusē devāmies uz lidostu, un ap desmitiem bijām atpakaļ Rīgā. 

Kopā šis patiesi bija neaizmirstams, zināšanām bagātinošs un ieintriģējošs piedzīvojums. Daudz lietu mani pārsteidza, kā arī apzināšanās, ka šķietami sarežģītas lietas iespējams izprast un izzināt sniedza milzīgu gandarījumu. 

Video par ceļojumu: Links uz Facebook

 


Paula Niedinga 2019-02-19 18:52:42