Projekts

eTwinning

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolotāji un skolēni pēdējo gadu laikā ir īstenojuši vairākus eTwinning projektus un piedalījušies starptautiskos eTwinning pasākumos. 

2012. gadā angļu valodas mācīšanās daudzveidošanai tika īstenots projekts “Kā tu pavadīji brīvdienas?”

2017. gadā, sadarbībā ar mācību iestādēm Spānijā, tikai realizēti divi eTwinning projekti: “Lieldienas: tradīciju daudzveidība” un “Jaunieši Latvijā un Spānijā”, kuru ietvaros abu valstu jaunieši veidoja rakstus, prezentācijas, video, kuros iepazīstināja ar tradīcijām un ikdienas dzīves iezīmēm savās valstīs (latviešu skolēni – spāniski, spāņu skolēni – angliski). 

Projekta “Lieldienas: tradīciju daudzveidība” izveidojušās sadarbības starp Rīgas Valsts 3. ģimnāziju un Spānijas vidusskolu IES Pedro Mercedes rezultātā tika uzsākts arī divgadīgs Erasmus+ KA2 projekts “Jauni virzieni svešvalodu mācīšanās procesā”, kura ietvaros tiek īstenoti skolēnu mācību apmaiņas braucieni, skolotāju apmācības semināri un jaunu mācību materiālu izstrāde, ar mērķi palīdzēt skolēniem efektīvāk apgūt spāņu un angļu valodas. 

Abi iepriekšminētie projekti arī uzvarēja konkursā “Move2Learn, Learn2Move”, dodot iespēju vairākiem šo projektu dalībniekiem doties ārzemju braucienos, iepazīstot arī sadarbības partnerus. 

Šobrīd, sadarbībā ar mācību iestādēm Zviedrijā, Beļģijā, Spānijā, Lietuvā, Bulgārijā, Horvātijā, Turcijā, Rumānijā, Albānijā, tiek realizēti šādi eTwinning projekti: “Sharing our traditional games”, “La lengua, la langue, la lingua” un “Eating habits in Spain and in Latvia”, kuros iesaistīti Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas spāņu, itāļu un franču valodu, un Informācijas tehnoloģiju skolotāji un skolēni. 

Kopš 2012. gada skolotāji aktīvi piedalījušies arī eTwinning kursos un kontaktu veidošanas semināros gan tepat Latvijā, gan Čehijā, Vācijā, Maltā. 2012. gadā angļu valodas skolotāja Ginta Mākulēna vadīja darbnīcu “Tiešsaistes anketu un aptauju veidošana” eTwinning Nacionālajā konferencē.