Projekts

Karjeras izglītība

Praktiskās nodarbības “Atklāj sevi!”

Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, 2018. gada 3. oktobrī, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 7. a un 7.a1 klašu skolēni piedalījās praktiskās nodarbībās, kuru mērķis bija palīdzēt skolēniem apzināties savas talantu jomas, pilnveidot prasmi sadarboties un izmantot savas stiprās puses komandas darbā, kā arī iegūt izpratni, kā nākotnes profesionālajā darbībā orientēties uz savu talantu izmantošanu. Nodarbības vadīja pieredzējušas grupu treneres Sandra Pallo un Daina Romanovska.

Diskusija “Vadi savu karjeru pats”

Karjeras nedēļas ietvaros, 2018. gada 9. oktobrī  Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā notika jauniešu diskusija “Vadi savu karjeru pats”. Diskusijas viesi bija TV personība un pasākumu vadītāja Lelde Ceriņa un AS “Latvijas Finieris” iekārtu rūpnīcas direktors Māris Bumbieris. Abi profesionāļi jauniešiem atklāja, kā viņi izvēlējušies savu profesiju, kā pilnveidojuši savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru un sasniegtu savus mērķus. Diskusijas moderators aktīvists un fitnesa treneris Dinārs Zāģers. Rīgas Valsts 3. ģimnāziju pārstāvēja 11.a, 11.gh, 12.c klašu jaunieši.

Tikšanās ES mājā “Zelta mirkļi! Iedvesmojies!”

Karjeras nedēļas ietvaros, 11. oktobrī,  Rīgas pilsētas jauniešiem bija iespēja Eiropas Savienības mājā satikt starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2018 zelta medaļas modes tehnoloģijās ieguvējas Elīnu Skrindževsku no Jelgavas Amatu vidusskolas un Lauru Kreivinu no Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas un uzzināt par lielisko komandas darbu, tuvplānā redzēt dizaineru veidoto lietus tērpu – zelta medaļnieku, satikt modes mākslinieku un Ginta Budes modeļu skolas dibinātāju Gintu Budi un uzzināt par modeļu darba aizkulisēm, kā arī satikt vienu no Latvijas pieprasītākajiem fotogrāfiem Ilmāru Znotiņu un dzirdēt par profesionālajiem izaicinājumiem “Photoshop un Instagram” laikmetā. Sarunu vadīja žurnālists Ansis Bogustovs. Rīgas Valsts 3. ģimnāziju pārstāvēja 10.c, 12.c, 12.fg klašu jaunietes.

Karjeras atbalsta gadskārtējā konference “Mērķtiecīga karjeras attīstības atbalsta pilnveide izglītības iestādēs”

12. oktobrī, notika Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētā nacionālā konference par karjeras attīstības atbalsta nozīmi un pilnveidi Latvijas izglītības iestādēs. Ar šo konferenci noslēdzas Karjeras nedēļa 2018, kas no 8. oktobra norisinājās 47 pilsētās un novados, aktualizējot karjeras vadības prasmju nepieciešamību un lomu karjeras plānošanā.

Konferencē piedalījās vairāk nekā 280 izglītības iestāžu pedagogu karjeras konsultantu no Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” un Karjeras nedēļas koordinatoru.

Dalībnieki uzzināja par ESF projekta aktualitātēm, diskutēja par karjeras attīstības atbalsta nozīmi Latvijas izglītības iestādēs, uzklausīja jauniešu viedokļus par karjeras attīstības atbalsta pakalpojumiem viņu skolās un pašvaldībās. Konferencē bija iespēja atskatīties uz Karjeras nedēļas pasākumiem, piemēram, Karjeras autobusa un „K” komandas aktivitātēm Latvijas skolās un jauniešu reģionālajām diskusijām “Vadi savu karjeru pats!”.

Konferencē, jauniešu diskusijā un viedokļu apmaiņā piedalījās Terēze Lība Tiesniece no 11. gh klases un Jēkabs Šaršuns no 11.a klases. Paldies!

Praktiskās nodarbības “Atklāj sevi!”

Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, 2018. gada 12. un 15. oktobrī, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 10. klašu skolēni piedalījās praktiskās nodarbībās, kuru mērķis bija palīdzēt jauniešiem skaidrāk apzināties savus talantus, iet uz iecerēto nākotnes profesijas mērķi un izdarīt nākotnes profesijas izvēli. Nodarbības vadīja jauniešu akadēmijas “Pacelt pasauli” dibinātāja un vadītāja Dace Briede – Zālīte. Nodarbībā jaunieši iemācījās mērķu plānošanas metodiku, darbojās pie savas mērķu kartes izveides ar detalizētu plānu, un vadītājai raisījās individuālas sarunas, lai jaunieša izveidotais plans būtu objektīvi izmērāms.

Seminārs “Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē”

Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, 2018. gada 16. oktobrī, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 11.e1. klases jaunieši devās uz Ķekavas vidusskolu, lai piedalītos seminārā par medicīnas nozari, tās profesijām un nozares attīstības perspektīvām. Semināru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departaments (VIAA IKAD) sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitāti (RSU), LU P. Stradiņa medicīnas koledžu (LU PSK), Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienestu (NMPD), P/a Ķekavas ambulanci un Ķekavas vidusskolu. RSU pārstāvis iepazīstināja ar Latvijas medicīnas attīstību - nākotnes izaicinājumiem, medicīnas un veselības aprūpes izglītību augstskolā. LU PSK pārstāvji ar praktiskām nodarbēm iepazīstināja, ko var apgūt medicīnas koledžā. P/a Ķekavas ambulances direktors stāstīja, kā būt darba devējam Ķekavā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ieradās ar ekipējumu un demonstrēja komandas darbu cīņā par cilvēku dzīvībām. Semināra apmeklētājiem – topošajiem medicīnas studentiem bija iespēja praktiski izmēģināt pirmās palīdzības sniegšanu.