Projekts

Latvijas Skolas Soma

Iniciatīva  „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

„Latvijas skolas soma” veido būtisku Latvijas valsts simtgades svinību daļu, sniedzot ilgtspējīgu ieguldījumu brīvas, radošas un atbildīgas sabiedrības tapšanā, kuras iedzīvotāji ciena savu valsti un vēlas strādāt, lai šo cieņu apliecinātu un vairotu.


2018./2019.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 9.-11. klašu skolēni 14. novembrī plkst.18.00 devās uz Latvijas Nacionālo teātri, lai piedalītos Valsts dibināšanas dienas simulācijā, iespējā pašiem personīgi atgriezties 100 gadus senā pagātnē, Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju. Izrāde ,,Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris’’

 

  Iniciatīvas  SS notikušie pasākumi 2018./2019.m.g.1.sem

  Iniciatīvas  SS notikušie pasākumi 2018./2019.m.g.2.sem

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēnu atsauksmes par dažādiem pasākumiem

1. Kā Tu vērtē vīru kopas "Vilki" darbību, aktulizējot karavīru dziesmas?
Manuprāt, ļoti veiksmīgi izvēlēta tēma, kā arī tas pasniegts kvalitatīvā un vērtīga veidā.

2. Cik viegli uztvert jaunajai paaudzei šīs dziesmas vīru kopas "Vilki" izpildījumā?
Tikai klausoties droši vien, ka būtu grūti uztvert, bet kopas paskaidrojumu un piebildes bija tieši laikā, lai pilnībā uztveru dziesmu vēstījumu. Tomēr, protams, ka ir grūtāk pilnība izprast kara sekas un karavīru ikdienu un tos pārdzīvojumus, jo paši tam neesam ne gājuši cauri, ne dzīvojuši tajā laikā.

3. Kā šī koncertlekcija sniedz ieskatu vēsturē?
Šī koncertlekcija sniedz praktisku ieskatu vēsturē. Palīdz izprast kādi bija apstākļi, tradīcijas konkrētajā laika posmā. Manuprāt, lieliski papildina gan vēstures zināšanas, gan pašu uztveri un izpratni par vēstures notikumiem. 

4. Kāpēc, tavuprāt, jauniešiem ir jādzird šīs karavīru dziesmas?
Varbūt tāpēc, ka mēs tad vairāk novērtējam karavīru devumu mūsu tagadnei, brīvajai valstij, kā arī saprotam, ka arī viņi bijas parasti cilvēki, kuriem bija savi sapņi, cerības un mērķi,

Anna Lasmane, 12.e klase

 

Šī gada 14. novembrī man bija lieliska iespēja apmeklēt Nacionālā Teātra izrādi "Tas notika šeit - Rīgas pilsētas 2. teātrī". Atsauksmes par izrādi nudien krasi atšķīrās - tā vien likās, ka lielākā daļa skatītāju nespēja uztvert domu. Pēc izrādes dzirdēju tādus tekstus kā - "Kāpēc viņi neteica, ka var klausīties tikai austiņas?" un "Tas, ko rādīja uz skatuves, vispār negāja kopā ar austiņās stāstīto." No tiesas skumji dzirdēt, ka mūsdienu jaunieši labāk klausās slima suņa murgus, nekā piedalās Latvijas proklamēšanas "atdzīvinātajā" pasākumā. Vai tiešām tā mūsdienu jauniešos tiek ieaudzināta nacionālā pašapziņa, ka tā vietā, lai dziedātu Latvijas himnu, viņi lokās smieklos un valda humorpilnas asaras? Pirms 100 gadiem tās bija prieka un ilgi gaidītās brīvības asaras. Cilvēki nenovērtē to, cik daudz viņiem patiesībā ir sniegts, no tiesas nezinu, vai tas ir pieradums pie labajiem apstākļiem vai jaunatnes neizpratne par Latvijas kultūras vērtībām. Skumji.

L.Utāne

 

Kas ir teātris?
Pie mums viesojās Nacionālā teātra aktieri, kas mūs iepazīstināja ar teātra dzīvi. Viņi mums iedeva apskatīt un izmēģināt dažādus grima paraugus. Dažiem palaimējās izjust, kā ir būt aktiera ādā. Mēs dejojām valsi, mums atzinās grūtniecībā.  Sapratām, ka aktieri, patiesībā ir tikai cilvēku spoguļi un tikai maza daļa no teātra. Aizkulisēs darbojas daudz dažādu profesiju, bez kā  nevarētu pastāvēt teātris. Daudzi, dzirdot lekciju, saprata, ka teātris ir viens no mūsu nākotnes profesiju iespēju vietām. Jo, lai kļūtu par aktieri, vajag skaidri runāt, dziedāt, dejot, pabeigt Kultūras akadēmiju un šķipsniņu talanta. Bija interesanti un jautri! Liels paldies šiem aktieriem par šo labo lekciju.                                                                    

 

8.a klase

 

"Paradīze 89" apmeklējuma atsauksme

 

8.oktobrī mums bija lieliska iespēja apmeklēt spēlfilmu "Paradīze 89" kinoteātrī "Splendid Palace". Pusotru stundu garajā filmā bija stāstīts kā 4 meitenes pavada pēdējo vasaru pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas. 

Mūsuprāt , šo filmu ir vērts noskatīties , jo tajā tiek realistiski attēlota Padomju Savienības laika dzīve un vide. Šo filmu padara vēl labāku fakts , ka notikumi filmā ir balstīti uz režisores bērnības notikumiem. Filmas galvenās aktrises ir izcili izvēlētas , jo viņas izcili un dabiski tēloja. Mēs iesakām noskatīties šo filmu tiem , kas ir dzimuši jau brīvajā Latvijā ,jo filmu skatoties, ir sajūta , ka tu līdzas ar varoņiem izdzīvo viņu notikumus , pārdzīvojumus.

8a

 


2019./2020.