Ģimnāzija

Sasniegumi

Latviešu valodas olimpiāde 2019./2020.

8. - 9. klašu grupā 
1. vieta – Līna Agare
2. vieta- Guna Skuja
3. vieta-  Patrīcija Krēsliņa
Atzinība – Estere Vītola, Elīza Kozule, Viviāna Gedertsone

11. - 12. klašu grupā  
1. vieta- Elizabete Dzalbe
2. vieta- Asnate Moiseja 
3. vieta – Nikola Ozola 
Atzinība – Kitija Cimare, Madara Kļave  

Apsveicam un vēlam veiksmi pilsētas olimpiādē!
 

Rīgas Valsts 3. ģimnāzija šogad starp 17 uzņēmīgākajām skolām Eiropā 

17 ievērojamas pamatskolas un vidusskolas, kas atbalsta uzņēmējdarbības izglītību, Austrijas galvaspilsētā Vīnē 7. novembrī saņēma uzņēmējdarbības skolas (The Entrepreneurial School, TES) balvu. No Latvijas šogad īpaši ir novērtēta Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, kas iekļuvusi šo 17 uzņēmīgo Eiropas skolu vidū. Uzņēmējdarbības skolas balva ir ikgadējs Junior Achievement Europe (JA Europe) vadīts pasākums, kura mērķis ir sniegt ietvaru, kas atbalstītu, motivētu un virzītu skolas, direktorus un skolotājus no visas Eiropas viņu uzņēmējdarbības mācību iniciatīvās.

7. novembrī TES balvu pasniegšana notika Vīnē, Eiropas profesionālo prasmju nedēļas (European Vocational Skills Week) ietvaros. Jau ceturto reizi uzņēmējdarbības skolas balvai valsts līmenī tika izvēlētas 17 inovatīvas (akadēmiskas un profesionālās) skolas no visas Eiropas, jo šīm skolām ir moderna vīzija un veiksmīgi īstenotas uzņēmējdarbības izglītības programmas. Direktori un skolotāji ieradās Vīnē 7 – 8. novembrī uz Siemensuzņemto TES balvu ceremoniju.

Ja mēs vēlamies sagatavot jauniešus nākotnes darbiem, mums jāpārliecinās, ka viņiem jau ir nepieciešamās spējas. Skolām, skolotājiem un ģimenēm tādēļ ir būtiska loma veicināt ne tikai viņu akadēmiskās spējas, bet arī viņu sabiedriskās un uzņēmējdarbības spējas, liekot uzsvaru uz praktiskām pieredzēm. Nākošajā gadsimtā skolas noteikti izskatīsies kā uzņēmējdarbības skolas balvu ieguvēji,
teica Kerolaina Džennere (Caroline Jenner), JA Europe izpilddirektore.

Skolas valsts līmenī izvērtēja speciālas komitejas, kuru sastāvā ir attiecīgās valsts JA darbinieki un valsts izglītības iestādes. Izvēlētās skolas savās valstīs guva visvairāk punktus galvenajos ilgtspējīgas uzņēmējdarbības izglītības rādītājos: skolas stratēģijas kvalitāte, piemēroto resursu sadale un piešķiršana, atbilstošo skolotāju apmācību pastāvēšana, iesaistīšanas vietējās un uzņēmumu sabiedrībās un skolas labo prakšu piemēru tīkls.

Pienācīga izglītība ir svarīgākais jauniem cilvēkiem, lai viņi sevi iepazītu, uzzinātu savas stiprās puses un intereses. Tādēļ mēs nodrošinām iespēju un palīdzam mūsu darbiniekiem attīstīt savas profesionālās un personīgas spējas un mēs piedāvājam jauniem cilvēkiem, it īpaši mācekļiem, izglītību atbilstoši viņu situācijai,
secināja Volfgangs Hesuns (Wolfgang Hesoun), Siemens Austria izpilddirektors.

Saskaņā ar Eirobarometra 466. ziņojumu (2018. gada maijā): “Lielākā daļa no jauniem Eiropiešiem uzskata, ka ir noderīgi mācīt skolās un universitātēs vairāk radošumu vai kritisko domāšanu.” Izejot no šīs perspektīvas, Eiropas komisija veic darbu, lai līdz 2025. gadam izveidotu Eiropas Izglītības Zonu. Uzņēmējdarbības skolas (TES) balvas palīdz to īstenot, it sevišķi atbalstot dalībvalstis un uzlabojot uz inovācijām orientētu izglītību un apmācības sistēmas.

Uzņēmējdarbības skolas (The Entrepreneurial School) balvas 2018 ieguvēji: Apvienotā karaliste - Hendon skola; Austrija - Hak has feldkirch; Čehijas Republika - OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové; Dānija - Niels Brock; Igaunija - Kuressaare Ametikool; Zviedrija - Kristinestads högstadieskola; Gruzija - Progress; Vācija - Franziskus Nonnenwerth ģimnāzija; Grieķija - Pierce Amerikāņu koledža; Latvija – Rīgas Valsts 3. ģimnāzija; Lietuva - Kaunas Versvu ģimnāzija; Luksemburga - Lycée Ermesinde; Norvēģija - Lier vidusskola; Rumānija - Marmația tehnikums; Krievija - Bolgar 2. skola; Slovākija - St. Thomas Aquinas klasiskā ģimnāzija; Šveice - Akzent Entrepreneurship Kantonsschule Hottingen. 

Uzzini vairāk: jaeurope.org
 

JA TITAN Latvijas čempionātā 3. vieta

(190 komandu konkurencē)

IZCILĀKĀ KOMANDA – Luīze Urtāne , Rimants Ingars Geruļskis , Amanda Lorence – no 11.C

Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un RTU Riga Business School (RBS) organizētajā biznesa simulācijas spēlē JA TITAN šogad par uzvarētājiem kļuva komanda no Olaines 1. vidusskolas, otrajā vietā atstājot konkurentus no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas. Trešo vietu ieguva Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas komanda.

Spēle JA TITAN ir izstrādāta, lai ļautu skolēniem iejusties īsta uzņēmēja statusā. Tās darbība notiek 2035. gadā, nākotnes intensīvās tiešsaistes tirgū, kur katrai komandai ir jāizstrādā stratēģija, kā visveiksmīgāk tirgot datorus un gūt panākumus. 

TITAN biznesa stratēģiskā spēle ir lieliska iespēja jauniešiem apgūt biznesa domāšanu, stratēģijas izstrādi un taktikas izvēli, izvērtējot situāciju tirgū. Šīs iemaņas ir tieši tās, kas nepieciešamas Latvijas uzņēmējiem, lai būtu konkurētspējīgi starptautiskajā tirgū. Tādēļ esam ļoti priecīgi, ka mums ir šādi jaunieši: atvērti, zinātgriboši un radoši, kas sevi ir gatavi pierādīt virtuālajā uzņēmējdarbības vidē.

Biznesa simulācijas spēles JA TITAN Latvijas čempionāta uzvarētāji saņēma balvas no RBS – pirmā vieta studiju atlaides RBS, otrā vieta iespēju apmeklēt Digital Freedom Festival un trešās vietas ieguvēji dosies uz konferenci Riga COMM. Latvijas čempionāta finālā piedalījās astoņas Latvijas labākās komandas no sešām skolām – Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 3. vidusskolas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Olaines 1. vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas un Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, kuras sevi pierādījušas iepriekšējos čempionāta posmos.

Kopumā 12 reģionālajos JA TITAN čempionātos visā Latvijā piedalījās 190 komandas, no kurām 32 tālāk startēja JA TITAN Latvijas čempionāta pusfinālā.

Fizikas olimpiāde

Krišjānis, Mārtiņš, Maksimilians un Kristians Rauls ir uzaicināti aizstāvēt mūsu skolas godu Fizikas valsts 69.olimpiādes 3.posmā, kas notiks aprīļa sākuma.

Apsveicam puišus un turēsim īkšķus aprīlī!

 

Biloģijas olimpiāde

Rīgas pilsētas bioloģijas 41. olimpiādes 2. posma uzvarētāji Ūlava Vītola (1. vieta), Roberts Pičukans (1. vieta), Marta Felicita Tiesniece (2. vieta), Maksimilians Pīrs (2. vieta) ir uzaicināti uz Valsts olimpiādi.

Vēlam panākumus Valsts olimpiādes dalībniekiem!

Latviešu valodas olimpiāde 2018./2019.

Apsveicam ar iegūto 3. vietu Rīgas pilsētas latviešu valodas olimpiādē
Rasu Pavulēnu,
Tomasu  Stepiņu,
Danielu  Ģertrūdi  Upenieci;   
par veiksmīgu piedalīšanos un piešķirto  atzinību
Patrīciju Šteinbergu,
Elizabeti Māziņu.

Pateicība par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei 
Andai Auzenbergai,
Daigai Šēferei.

 

Angļu valodas olimpiāde

Sveicam 2.posma Rīgas pilsētas 10.-12.kl. ANGĻU VALODAS olimpiādes laureātus (30.10.2018)

2.vieta: 

 • Elizabete Casno
 • Emīls Mazais
 • Tomass Stepiņš
 • Kristiāns Gutpelcs
 • Elizabete Jankovska

3.vieta: 

 • Alise Anna Freidenfelde
 • Amanda Lorence
 • Rihards Reiniks
 • Diāna Melbārde
 • Anita Kočote


Sveicam ANGĻU VALODAS 10.-12.klašu Valsts 48.olimpiādes olimpiādes laureātus (8.02.2019)
2.vieta
Kristiāns Gutpelcs 
3.vieta
Elizabete Jankovska
Atzinība
Emīls Mazais 
 

Ekonomikas olimpiāde

Rīgas pilsētas ekonomikas 20. olimpiādes 2. posma 10. - 12. klašu uzvarētāji

1.vieta: 

 • Artūrs Krasnoluckis 12.a 

2.vieta: 

 • Rūdolfs Zālīte 12.c
 • Artjoms Karevs 12.a 

3.vieta: 

 • Kārlis Ozols 12.a
 • Elizabete Beatrise Kancēviča 11.c1

Atzinības: 

 • Maksimilians Pīrs 10.a 
 • Dmitrijs Ustinovs 11.c 
 • Ravita Rone 11.c 
 • Herberts Kašs 11.c         
 • Marta Anna Vīduša 11.gh     
 • Elīza Stražinska 11.c 

Pateicība par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei ekonomikas skolotājiem: Anitai Krūmalei, Olgai Kuzminai un Andrim Priekulim!

Vēlam veiksmi Valsts olimpiādē Artūram un Rūdolfam!

Divkāršs sudrabs starp valsts labākajiem jaunajiem uzņēmējiem

Pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās Valsts mēroga labāko skolēnu mācību uzņēmumu fināls- Rīgas Valsts 3. ģimnāzija bija plaši pārstāvēta un piedalījās ar 3 uzņēmumiem, rezultātā gan pamatskolas, gan vidusskolas grupā gūstot godpilnās 2. vietas!

SMU “Fleurs et Chips” papildus sudrabotajām medaļām saņēma arī Rīgas Biznesa Skolas simpātiju balvu, kā arī izpelnījās īpašu sižetu TV3 ziņās!“Lai nonāktu līdz valsts finālam, bija jāiegulda smags darbs visa gada garumā. Taču ceļš, lai panāktu izcilību un košumu, sākot no vizuālā tēla līdz pat grāmatvedībai, ļāva mums sasniegt tik spožus rezultātus, atdzinību, izveidojot uzņēmumu ar reālu potenciālu nākotnē atrast investoru un partnerus un iekļūt pat pasaules tirgū,” tā saka Fleurs et Chips meitenes no 11.dh un 11.fg, kuras jau eksportē pašizloloto preci uz dažādām Eiropas valstīm.

SMU “Batikkes” ieguva ne tikai sudraba godalgas pamatskolu grupā, bet arī sociālo mēdiju simpātiju balvu 1000 Eur vērtībā!Meitenes no 9.c starp visiem finālistiem izcēlās ar radošo pieeju, degsmi, entuziasmu un smaidu- “Šis pasākums, kā arī visa SMU darbība ir devusi mums pieredzi biznesā, kas mums pilnīgi noteikti noderēs nākotnē. Mūsuprāt, galvenais ir tiekties uz mērķi, nepakļauties negatīvismam un pierādīt, ka esat labākie starp konkurentiem. Mēs ticam, ka mūsu komanda būs nākamie uzvarētāji!”

Komandas saka milzu paldies par atbalstu savai skolai un lieliskajiem skolotājiem, kā arī novēl drosmi, bezbailību, apņēmību un radošumu citiem skolas skolēniem, lai, iedvesmojoties no šīgada fantastiskajiem panākumiem, jau nākamgad 3.ģimnāzija būtu zelta godalgota!

EUSO

Mūsu skolas skolēni ar ļoti labiem rezultātiem nostartējuši Eiropas Savienības Dabaszinātņu ( EUSO ) olimpiādē.
Roberts Pičukans (10.e) un Maksimilians Pīrs (10.a) ir izvirzīti šīs olimpiādes eksperimentālajai kārtai, kur cīnīsies par iespēju doties uz Almadu, Portugālē .
Vēlam puišiem panākumus!

Ķīmijas olimpiāde

Rīgas pilsētas ķīmijas 60. olimpiādes 2 uzvarētāji

 • Aleksandra Daņilova - 9. klase (2. vieta),
 • Antons Nikolajevs - 11.klase  (1. vieta) ir uzaicināti uz Valsts olimpiādi.

Antons ieguva arī atzinību LĶSA Atklātajā ķīmijas olimpiādē.

Apsveicam ar panākumiem!

Konkurss «STiKS 10»

23. martā, RTU Arhitektūras fakultātē notika spageti tiltu konstruēšanas sacensībās «STiKS 10». Mazo tiltu kategorijā, kur jākonstruē tilti uz izturību, ar teicamiem rezultātiem nostartēja 
RV3Ģ  11.a klases skolēni Einārs Platacis, Mikus Poikāns, Jēkabs Šaršuns. 

Viņu uzbūvētais makaronu tilts bija otrais izturīgākais!